Polmic - FB

aktualności

Łowicz | Koncert Inaugurujący XX Festiwal „Kolory Polski”

FŁKoncert Inaugurujący XX Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” odbędzie się 29 czerwca 2019 o godz. 19.30 w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja w Łowiczu.

W programie tegorocznej edycji „Kolorów Polski” nie może zabraknąć występu Chóru Filharmonii Łódzkiej, który w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Chór wzbogaca repertuar filharmonii od 1969 r. Wcześniej działał jako zespół amatorski.

Obchody złotego jubileuszu rozpoczęły się 17 lutego 2019. Potrwają do marca 2020. W tym czasie odbędzie się kilkanaście koncertów z różnorodnym repertuarem. „Filharmoniczny chór tworzą utalentowani, pełni zaangażowania artyści – profesjonalni pasjonaci, których umiejętności mieli okazję docenić nie tylko łódzcy melomani – podkreśla Tomasz Bęben, dyrektor naczelny FŁ. – Cieszę się, że chór z sezonu na sezon staje się coraz bardziej rozpoznawalnym zespołem naszej instytucji”.

W Łowiczu zabrzmią utwory z różnych epok, począwszy od baroku, poprzez klasycyzm, aż po XXI wiek. Usłyszymy między innymi premierową Glosę na trąbkę i chór mieszany związanego z Łodzią Krzysztofa Grzeszczaka. Utwór został opatrzony dedykacją: „Dawidowi Berowi oraz Chórowi Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z okazji jubileuszu 50-lecia”. Po raz pierwszy zabrzmi także Gloria Sławomira Kaczorowskiego. W programie znajdzie się  Missa Brevis Krzysztofa Pendereckiego oraz Bibi Synku, bi Anny Rocławskiej.

Więcej informacji –na stroniehttps://filharmonia.lodz.pl/