Polmic - FB

aktualności

Nagroda Honorowa Związku Kompozytorów Polskich dla Andrei Brzozy

ZKPPrezydium Zarządu Głównego ZKP na swoim posiedzeniu w dniu 12 czerwca 2019 przyznało drugą w tym roku Nagrodę Honorową ZKP. Laureatką została Pani Andrea Brzoza.

Andrea Brzoza urodziła się w Lobito w Angoli. W 1962 roku wraz z rodzicami (z pochodzenia Austriakami) przeniosła się do Austrii, a po roku do Portugalii. W 1975 roku rozpoczęła studia na wydziale anglistyki i publicystyki Uniwersytetu Wiedeńskiego. Do Polski przeniosła się w 1977 roku. Była zatrudniona w ambasadzie austriackiej, w roku akademickim 1977 / 1978 pracowała jako lektor języka portugalskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Od jesieni 1978 pracuje w Austriackim Forum Kultury (Instytucie Kultury Austriackiej). To placówka dyplomatyczna austriackiego MSZ, w którym mieści się departament zagranicznej polityki kulturalnej. Andrea Brzoza odpowiada za projekty muzyczne.

Nagroda Honorowa ZKP została jej przyznana za wybitne zasługi i wieloletnie konsekwentne budowanie więzi kulturowych między Polską i Austrią.

Uroczystość wręczenia Nagrody będzie miała miejsce w czasie 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” w siedzibie Związku Kompozytorów Polskich przy Rynku Starego Miasta 27.