Polmic - FB

aktualności

Katowice | W kręgu muzyki filmowej

FS7 lipca 2019 roku o godz. 17.00 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego będzie miał miejsce wakacyjny koncert muzyki filmowej.

Muzyki znanej z ekranów nie brakuje w ofercie wakacyjnej Filharmonii Śląskiej. Na jednej scenie ze Śląską Orkiestrą Kameralną wystąpią znakomici soliści – klarnecista Roman Widaszek, pianista Grzegorz Biegas oraz aktor i skrzypek Maciej Zakościelny.

Roman Widaszek i Grzegorz Biegas są absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej i profesorami macierzystej uczelni. Popularny aktor Maciej Zakościelny, który w 2004 roku na łódzkim festiwalu szkół teatralnych otrzymał nagrodę za ruch sceniczny i ekspresję, ukończył też szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec i niejednokrotnie prezentował swój talent muzyczny podczas spektakli, w tym Śpiewając Jazz w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela, towarzyszył podczas przedsięwzięć muzycznych Mariannie Wróblewskiej – jednej z najciekawszych wokalistek w historii polskiego jazzu, oraz Beacie Przybytek – pianistce i wokalistce jazzowej. Ci znakomici goście wespół ze Śląską Orkiestrą Kameralną wykonają filmowe przeboje Wojciecha Kilara, Ennia Morricone, Johna Williamsa, Bartosza Chajdeckiego i Henryka Kuźniaka. W programie pojawi się również poezja ks. Mieczysława Malińskiego.

Więcej – na stronie https://www.filharmonia-slaska.eu