Polmic - FB

aktualności

Leszno | V Festiwal Leszno Barok Plus

Leszno Barok PlusPiąta edycja festiwalu Leszno Barok Plus, która odbędzie się w dniach 25 sierpnia – 1 września 2019 roku, zadowoli najbardziej wymagających odbiorców kultury. W ciągu ośmiu dni zaplanowano kilkanaście koncertów i spektakli teatralnych.

Podczas tegorocznego Festiwalu muzyka zagości w Teatrze Miejskim, Sali MOK i kościołach p.w. św. Jana i św. Krzyża. W programie znalazła się muzyka barokowa, romantyczna, etniczna, średniowieczna i współczesna, spektakle dramatyczne i pantomima. Swoje autorskie przedstawienia pokażą festiwalowej publiczności warszawski Teatr Akt i gdański Teatr Snów. Ten ostatni – na placu na Nowym Rynku. Wśród gwiazd festiwalu znajdą się Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, czeski zespół Tiburtina Ensemble, znakomici pianiści Lukas Geniuszas i Anton Batagow (wystąpi po raz pierwszy w Polsce), węgierski zespół Capella Savaria, śpiewaczka i kompozytorka Agata Zubel z warszawską grupą Cellonet pod dyrekcją Andrzeja Bauera. W wykonaniu Orkiestry Amadeus usłyszymy Variations sur un thème de Mozart Piotra Mossa, który w tym roku obchodzi 70. urodziny oraz jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Aktorzy Teatru Akt wezmą udział w spektaklu Kwiaty zła wg poezji Baudelaire’a z muzyką Roberta Jędrzejewskiego.

Warto również zwrócić uwagę na trzy projekty specjalne, mające swoją premierę na Festiwalu: Zaśpiewać Brechta z dyrygentką Agnieszką Nagórką oraz aktorami Hanną Śleszyńską i Bartoszem Bandurą, Don Juan Christopha Willibalda Glucka z aktorami Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz Haendel XXI z kompozytorem i pianistą Nikolą Kołodziejczykiem, jazzową wokalistką Julią Sawicką oraz kontratenorem Michałem Sławeckim.

Leszno Barok Plus odbywa się pod patronatem prezydenta Łukasza Borowiaka, a miasto jest głównym mecenasem imprezy. Wstęp na wszystkie koncerty i spektakle jest bezpłatny.

Szczegółowy program – na stronie http://www.lesznobarokplus.pl/