Polmic - FB

aktualności

Radziejowice | Koncert Wiener Glasharmonika Duo

Radziejowice3 sierpnia 2019 roku o godz. 20.00 w radziejowickim Nowym Domu Sztuki odbędzie się koncert Wiener Glasharmonika Duo w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Duet tworzony przez małżonków Christę i Geralda Schönfeldinger swoje artystyczne życie związał ze światem „szklanych dźwięków” na początku lat 90-tych XX wieku, tym samym budząc z powrotem do życia niemal zupełnie zapomnianą tradycję gry na instrumentach ze szkła. Obecnie małżeństwo Schönfeldinger należy do światowej czołówki interpretatorów gry na glasharmonice i verrofonie. Zasłynęli nie tylko znakomitymi wykonaniami klasycznego repertuaru, ale także odkrywaniem nowych technik gry oraz interpretacjami utworów współczesnych – także prawykonaniami.

Podczas koncertu w Radziejowicach artyści wykonają polską muzykę w opracowaniu na harmonikę szklaną i verrofon autorstwa Christę i Geralda Schönfeldingerów. Zabrzmią fragmenty oper Hrabina i Straszny Dwór oraz pieśni Stanisława Moniuszki, dwa chorały z polskich zbiorów Zakonu Klarysek, utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Krzysztofa Pendereckiego i Krzysztofa Komedy. Szczególnym punktem programu będzie prawykonanie utworu Dumka for Glass Duo Krzesimira Dębskiego.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo publiczności organizatorzy proszą o mailowe potwierdzenie obecności na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., co umożliwi zarezerwowanie miejsc w Sali koncertowej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

ZOBACZ: wydarzenie na FB