Polmic - FB

aktualności

Bydgoszcz | Z letnim powiewem

Filharmonia PomorskaKoncert kameralny 30 sierpnia 2019 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy osłodzi nieco niechybny koniec wakacji.

Program wypełnią same popularne i powszechnie lubiane utwory w znakomitym wykonaniu Capelli Bydgostiensis wraz z solistami - śpiewakami młodszego pokolenia, związanymi z Bydgoszczą. Sopranistka Hanna Okońska-Ratajczak, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa śpiewu Małgorzaty Greli) jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą, a obecnie pełni funkcję solistki Teatru Wielkiego w Łodzi. Tenor Łukasz Ratajczak, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa Janusza Ratajczaka), już na studiach dał się poznać na scenach i estradach koncertowych w kraju i za granicą. Jako solista współpracuje z Operą Krakowską, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie.

W wykonaniu muzyków usłyszymy utwory J. Straussa, E. Kálmána, J. Brahmsa, N. Dostala, V. Di Chiary, F. Loewe’a, L. Dalli, A. L. Webbera, L. Bernsteina, a także Walc Waldemara Kazaneckiego z filmu Noce i dnie i Polonez Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz. Za pulpitem dyrygenckim stanie doświadczony mistrz batuty Bernard Chmielarz, także aranżer, kompozytor i kontrabasista, współtworzący Filharmonię Dowcipu.

Szczegółowy program – na stronie http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/