Polmic - FB

nasze patronaty

Nowa Ruda | „Opowiedz mi bajkę” – bezpłatne warsztaty improwizacji dla dzieci

Opowiedz mi bajkę27 i 28 września 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie (ul. Strzelecka 2A) odbędą się warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, organizowane przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Warsztaty te są kontynuacją zajęć, które odbywają się od 2015 roku. Podczas tegorocznej edycji zajęcia będą odbywać się w dwóch seriach: na Dolnym Śląsku w Nowej Rudzie (27-28.09.2019) oraz w trzech miejscowościach Wielkopolski (Skoki, Krajenka, Wągrowiec w dn. 24-26.10.2019) dla 25-osobowych grup dzieci w wieku 3-5 lat oraz dla dzieci w wieku 6-8 lat. Łącznie odbędzie się 12 warsztatów dla grup przedszkolnych i szkolnych oraz otwartych dla dzieci i ich opiekunów.

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną. Muzycznym gościem warsztatów będzie zespół Trillingen Duo, który tworzą: multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz – koordynatorka warsztatów. Przygodę przez improwizacje wspólnie z artystkami poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Na najbliższe zajęcia organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat. Grupa najmłodsza będzie uczyć się, bawić się i improwizować w godz. 10:00-11:30; dzieci w wieku 6-8 lat – od godz. 12:00 do 13:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć. Zapisy na 27 września – pod numerem tel. 74 872 44 85 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; zapisy na 28 września – tel. 790 395 228 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat medialny nad Warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB