Skip to main content

Tarnowskie Góry | Klawesyn jako instrument towarzyski

CWMKCentrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej zaprasza na koncert „Klawesyn jako instrument towarzyski”, który odbędzie się 22 września 2019 roku w Pałacu w Rybnej o godz. 18.00 w ramach cyklu „Dwa nurty”.

Życie koncertowe to podróże, próby, spotkania, wzajemne inspiracje, motywacje, wspólna pasja, artystyczny żywioł. Na program koncertu złożą się utwory owych podróży, fuzja kultur i różnych rodzajów muzyki: francuskiej, niemieckiej, australijskiej, hiszpańskiej, argentyńskiej, afrykańskiej i polskiej, m. in. Sześć melodii ludowych Marka Pasiecznego, w wersji na klawesyn i gitarę. Zabrzmią również utwory-dedykacje: muzyczny portret klawesynistki Hanny Balcerzak autorstwa Philipa Czapłowskiego oraz prawykonanie Hommage a Elizabeth pour clavecin op. 68 (2018) Tomasza Kamieniaka, skomponowanego na przełomie maja i czerwca 2018 roku, w pierwszą rocznicę śmierci Elżbiety Chojnackiej (10 września b.r. artystka obchodziłaby 80. urodziny).

Klawesynowi towarzyszyć będą dźwięki gitary, akordeonu i perkusji. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni cenieni i wyjątkowi artyści: klawesynistki Magdalena Bąk, Aleksandra Gajecka-Antosiewicz i Hanna Balcerzak, perkusista Arkadiusz Kuc, akordeonista Leszek Kołodziejski, gitarzystka Paulina Małgorzata Garlińska oraz zespół Due Corde. W trakcie koncertu zostanie podjęta próba wywołania deszczu (!).

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry i Pałacu w Rybnej. Obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod nr tel. 32 284 18 37.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.aleksandragajecka-antosiewicz.com/centrum-współczesnej-muzyki-klawesynowej-elżbieta-chojnacka-center/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry