Polmic - FB

nasze patronaty

XXIX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

SilesiaW dniach 13–27 października 2019 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zaprasza na XXIX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych.

W tym roku to 32 koncerty z udziałem młodych artystów – solistów i zespołów kameralnych, którzy zdobywając konkursowe nagrody i wznosząc się na wyżyny swojej kreatywności, zadziwiają muzyczną dojrzałością i pasją do sztuki muzycznej. Wśród koncertów festiwalowych odnaleźć można kilka w całości dedykowanych konkursom muzycznym, z którymi „Silesia” współpracuje od lat, przekazując do dyspozycji jury nagrody w postaci zaproszeń na koncerty w Katowicach. Tym razem zaśpiewają m.in. laureaci XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, XXI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI we Vrablach, III Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA w Katowicach. W dniu 17 października – dla Chopina – zagrają laureaci V Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie, a w pianistycznej części festiwalu wystąpi także laureat Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Możemy się spodziewać, że wielkich muzycznych emocji dostarczą melomanom laureaci I nagród, specjalności klarnet i perkusja, prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium.

W Katowicach uczestnicy festiwalu wystąpią nie tylko w tak rozpoznawalnych miejscach, jak Sala Koncertowa i Aula im. Bolesława Szabelskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, Sala Kameralna NOSPR, Studio Koncertowe Radia Katowice, Biblioteka Śląska, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Mieczysława Karłowicza czy Muzeum Archidiecezjalne. Prawdziwy kalejdoskop muzycznych specjalności i różnorodnych programów koncertowych czeka na melomanów w Słupsku, Sandomierzu, Nowym Sączu, Zakopanym, Brzesku, Kędzierzynie-Kozle, a nawet w słowackich Koszycach.

Dzięki współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” w czasie festiwalu odbędą się prawykonania nowych dzieł Miłosza Bembinowa i Wojciecha Ziemowita Zycha.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program – na stronie https://www.silesia.art.pl/kalendarz