Polmic - FB

aktualności

Łódź| 60 lat Katedry Kameralistyki łódzkiej uczelni muzycznej

Am LódźW dniach 14–15 października 2019 roku w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi odbędą się koncerty z okazji obchodów 60-lecia istnienia Katedry Kameralistyki.

Jest to najstarsza w Polsce jednostka akademicka koncentrująca działania na kameralistyce. Założona przez Kiejstuta Bacewicza – patrona Uczelni – kontynuowała działalność artystyczną i pedagogiczną nieprzerwanie przez 60 lat. Obecnie funkcjonuje jako Instytut Muzyki Kameralnej, którego kierownikiem jest dr hab. Hanna Holeksa. Z okazji jubileuszu pracownicy i współpracownicy Instytutu zapraszają na dwa koncerty i konferencję naukową, które odbywać się będą w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32.

Uroczystości rozpoczną się 14 października koncertem o godz. 18.15 w wykonaniu pedagogów i współpracowników Instytutu Muzyki Kameralnej. Zabrzmi muzyka Siergieja Rachmaninowa, George’a Gershwina, Russela Petersona, Karola Szymanowskiego i Leopolda Godowskiego. „Kameralistyka wczoraj i dziś” to tytuł konferencji naukowej, podczas której referaty wygłoszą pracownicy i goście Instytutu (godz. 10.00-16.00). Na zakończenie obchodów Instytut Muzyki Kameralnej przygotował kolejny koncert, w którego programie znajdą się kompozycje Gustawa Mahlera, Manuela de Falli, Pawła Kleckiego i Aleksandra Tansmana (godz. 18.00).

Na wszystkie wydarzenia w ramach Jubileuszu Katedry Kameralistyki – wstęp wolny.

Aleksandra Bęben

Więcej informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronie: www.amuz.lodz.pl