Polmic - FB

aktualności

Bydgoszcz | Światowe prawykonanie pieśni Paderewskiego

PaderewskiŚwiatowe prawykonanie pieśni Ignacego Jana Paderewskiego w opracowaniu na sopran i orkiestrę smyczkową Marcina Gumieli odbędzie się 6 listopada 2019 o godz. 19.00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w 159. rocznicę urodzin Mistrza.

Pieśni Paderewskiego cechują „piękne tematy muzyczne, idealne poczucie harmonii z tekstem, a także niezwykle różnorodne i barwne partie fortepianu”. Bydgoska publiczność usłyszy prawykonanie światowe Sześciu pieśni do słów Adama Mickiewicza op. 18 oraz Dwunastu pieśni do poezji Catulle Mendèsa z op. 22 w opracowaniu bydgoskiego kompozytora Marcina Gumieli. Solistką koncertu będzie sopranistka Alina Adamski, laureatka m.in. I nagrody i siedmiu nagród specjalnych (w tym Filharmonii Pomorskiej) na V Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2015). Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis poprowadzi Maciej Koczur, uznany dyrygent młodej generacji.

Koncert dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022.

Więcej nformacji na stroniehttp://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/en/blog/wydarzenia/piesni-ignacego-jana-paderewskiego/