aktualności

Poznań | Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2019

StuligroszDruga edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza – wyjątkowego konkursu, wydarzenia innego niż wszystkie istniejące dotąd w Polsce konkursy chóralne, odbędzie się w Poznaniu w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2019 roku.

Ideą tego muzycznego święta jest konfrontacja zwycięzców sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych, którzy następnie staną do szlachetnej rywalizacji, konkurując w stolicy Wielkopolski o zwycięstwo w tym swoistym „konkursie konkursów”. Do udziału w Grand Prix Polskiej Chóralistyki przystąpią w tym roku: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Żeński „Schola Cantorum Bialostociensis”, Młodzieżowy Chór „Our Voice” z Działdowa, Chór Dziewczęcy „Kosy” z Poznania, Chór Kameralny Akademii Sztuki w Szczecinie i Zespół Wokalny „Rondo” z Wrocławia. Organizatorami przedsięwzięcia są Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Fundacja „Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki”.

Wydarzenie dopełnią warsztaty prowadzone przez dyrygentów i specjalistów w zakresie emisji głosu, a także koncerty zaproszonych chórów w różnych częściach miasta, m. in. koncert z okazji 35-lecia działalności zespołu Affabre Concinui oraz 80-lecia działalności Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”. W programach koncertowych i konkursowych ważne miejsce zajmuje polska współczesna muzyka chóralna.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Na niektóre z wydarzeń obowiązują wejściówki.

Szczegółowe informacje – na stronie www.grand.prix.stuligrosz.pl 

Facebook: www.facebook.com/grand.prix.stuligrosz