Polmic - FB

nasze patronaty

Łącko | 6. Małopolska Akademia Talentów

MATStowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae" zaprasza do udziału w 6. edycji kursów muzycznych Małopolska Akademia Talentów, która odbędzie się w dniach 28 czerwca – 5 lipca 2020 roku w Szkole Muzycznej I st. w Łącku.

Małopolska Akademia Talentów to wyjątkowe spotkanie z muzyką klasyczną. Organizatorzy Małopolskiej Akademii Talentów chcą dać szansę młodym muzykom na doskonalenie swoich umiejętności pod okiem doświadczonych i uznanych autorytetów muzyki klasycznej. Podczas kursów uczestnicy mają okazję nawiązać bezpośredni kontakt z wybranym nauczycielem i pracować z nim podczas indywidualnych lekcji. W tym roku organizatorzy zaprosili do poprowadzenia kursów jedenastu pedagogów różnych specjalności. Uczestnicy mają również możliwość wzięcia udziału w kursie kameralnym oraz orkiestrowym.

Do uczestnictwa w kursach zaproszeni są uczniowie szkół muzycznych oraz studenci i absolwenci uczelni muzycznych, z kraju i zagranicy. Pomysłodawcy kursów muzycznych podkreślają otwartość na osoby z małych miejscowości, których dostęp do edukacji muzycznej jest z różnych względów utrudniony.

Jednym z celów działalności Stowarzyszenia jest promocja polskiej muzyki współczesnej. W ramach 6. Małopolskiej Akademii Talentów będą organizowane wydarzenia artystyczne otwarte dla szerszej publiczności zamieszkującej daną miejscowość i region. W programie koncertów znajdą się utwory polskich kompozytorów XX i XXI wieku.

Termin przyjmowania zgłoszeń w roku 2020 upływa 31 maja.

Patronat medialny nad Akademią objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin dostępny jest na stronie http://www.kursymuzyczne.com/