Polmic - FB

aktualności

Zostań w domu. Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce

NOSPRPolskie Radio „Dwójka”, która nazywana jest największą salą koncertową w Polsce, zaprasza od 19 marca 2020 roku na specjalną internetową serię koncertów w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Dzięki akcji Programu 2 Polskiego Radia „Zostań w domu. Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce” melomani pozbawieni możliwości uczestniczenia w życiu muzycznym kraju mogą codziennie (o godz. 12.00 i 21.00) słuchać koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na stronach internetowych Dwójki i NOSPR. Inicjatorem akcji jest Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki. Wyboru najciekawszych koncertów z niezwykle obszernej oferty NOSPR dokonał Jacek Hawryluk – wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

Będą to przede wszystkim koncerty minionych sezonów, w których w bogatym, różnorodnym repertuarze (obejmującym symfonikę, koncerty solowe i dzieła wokalno-instrumentalne) z orkiestrą wystąpili legendarni soliści i dyrygenci. W repertuarze koncertów ważne miejsce zajmuje polska muzyka XX–XXI w., m. in. utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego.

Dodatkowe informacje – na stronach https://www.polskieradio.pl/8,Dwojka  i https://nospr.org.pl/pl