Polmic - FB

ogłoszenia

XII Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy „Toscana Music Festival”

MRFW dniach 21–25 lipca 2021 roku w Toskanii (Włochy) odbędzie się dwunasta odsłona Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego „Toscana Music Festival”.

Toskania – kraj cyprysów i łagodnych pagórków. Ten ulubiony region turystyczny Włoch jest znany z radości życia, przyjemności kulinarnych i bogatej kultury. Około połowy wszystkich skarbów sztuki na świecie znajduje się na terenie Włoch, a Toskania z pewnością może nazwać się posiadaczem dużej części tego dziedzictwa. Szczególnie znane są takie miasta, jak stolica regionu Florencja, ale także Piza, Siena i Lukka – ojczyzna Giacomo Pucciniego. Koncerty cyklu „Toscana Music Festival” są organizowane w stylowej atmosferze Terme di Montecatini oraz w bazylice Santa Maria Assunta.

Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby, udział w paradzie festiwalowej i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami Festiwalu. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 maja 2021 roku.

Informacja o Festiwalu – na stronie organizatora https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-choralny-i-orkiestrowy-w-toskanii-wlochy.phtml