Polmic - FB

aktualności

Nabór do programu „Dyrygent – rezydent” został przedłużony

IMITInstytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w programie „Dyrygent – rezydent” w sezonie 2020 / 2021, którego celem jest rozwój warsztatu wykonawczego i promocja młodych polskich dyrygentów oraz wzrost liczby wykonań muzyki polskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń do najbliższej edycji programu upływa 1 czerwca 2020 roku.

Program adresowany jest do polskich instytucji muzycznych oraz do młodych polskich dyrygentów – absolwentów lub osób posiadających licencjat na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej do dwóch lat od ukończenia studiów magisterskich lub otrzymania stopnia licencjata. Realizacja programu odbywa się poprzez rezydencje dyrygenckie w zawodowych zespołach orkiestrowych oraz w teatrach operowych i muzycznych.

Zeskanowany wniosek, podpisany przez osobę upoważnioną, powinien być przesłany wraz z załącznikami w terminie do 1 czerwca włącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie jest wymagane wysyłanie papierowej wersji wniosku. W tym samym terminie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać transferem internetowym, np. WeTransfer (plik formatu MP4 lub AVI) nagranie audio-wideo – rejestracja próby lub koncertu dyrygenta-rezydenta z dowolną orkiestrą /zespołem, albo prezentacja z dwoma fortepianami – lub link do tego nagrania zamieszczonego w serwisie umożliwiającym odtworzenie materiału bez konieczności rejestracji i podawania hasła (np. YouTube).

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą upływa 15 czerwca 2020 roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych przez komisję zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem. Instytucje ze swojej strony przedstawią ramowy terminarz spektakli w ramach rezydencji oraz zadeklarują dokładne terminy i tytuły spektakli niezwłocznie po ustaniu przeszkód, które uniemożliwiają planowanie sezonu artystycznego. W razie niewyczerpania pełnej puli środków przeznaczonych na edycję programu w sezonie 2020 / 2021, Dyrektor Instytutu może w dalszym terminie ogłosić drugą turę naboru zgłoszeń.

Budżet edycji programu w sezonie 2020 / 2021 wynosi 120 000 złotych.

Regulamin dostępny jest na stronie https://bit.ly/35P6RnB