Polmic - FB

aktualności

XI Konkurs Kompozytorski im. Zygmunta Mycielskiego

MycielskiKoło Młodych Związku Kompozytorów Polskich zaprasza młodych twórców do uczestnictwa w XI Konkursie Kompozytorskim im. Zygmunta Mycielskiego.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby poniżej 30. roku życia. Przedmiotem konkursu jest skomponowanie utworu dla zespołu Kompopolex w składzie: altówka, akordeon, perkusja, syntezatory. Czas trwania utworu powinien mieścić się w przedziale od 8 do 12 minut. Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2020 roku.

Nagrodzone utwory zostaną wykonane dwukrotnie: ich premiera odbędzie się na festiwalu poświęconym postaci Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie, a kolejne wykonanie będzie miało miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Nagrodzone utwory zostaną zarejestrowane i wydane na płycie CD Kronika Warszawskiej Jesieni. Dodatkową formą nagrody jest możliwość przeprowadzenia autorskich warsztatów kompozytorskich w szkole muzycznej w Strzyżowie. Za przeprowadzenie warsztatów kompozytorzy otrzymają honoraria.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Związku Kompozytorów Polskich: https://www.zkp.org.pl/index.php/pl/kolo-mlodych/wydarzenia/konkursy/1007-xi-konkurs-mycielskiego-regulamin