Polmic - FB

aktualności

Nagroda Norwida – nabór kandydatów przedłużony

NorwidTrwa nabór wniosków z kandydaturami do tegorocznych Nagród im. Cypriana Kamila Norwida. Ze względu na stan epidemii COVID-19 Samorząd Województwa Mazowieckiego wydłuża termin zgłaszania kandydatów do Nagrody Norwida do 31 maja 2020 roku.

Samorząd zaprasza ogólnopolskie związki twórcze lub ich oddziały, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje oraz artystów do zgłaszania kandydatur do XIX edycji Nagrody, która przyznawana jest artystom tworzącym na Mazowszu. Kandydatów zgłaszać można w czerech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr – za dzieło lub kreacje powstałe w roku 2019. Kandydatów do wyróżnienia „Dzieło życia”, przyznawanego za całokształt twórczości, zgłaszać mogą również mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Skan wniosku wraz z oświadczeniem kandydata (dostępne na www.norwid.mazovia.pl) można wysłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie można również przesłać listownie na adres: Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Plac Bankowy 3/5, 00-142 Warszawa (z dopiskiem „Nagroda Norwida”).

Kto w tym roku zdobędzie statuetki Norwidowskie? Dowiemy się 24 września 2020 roku (w dzień urodzin Norwida) podczas gali wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.

Magda Denko

Więcej informacji w biurze prasowym MIK: http://biuro-prasowe.mik.waw.pl/86448-zglos-kandydata-do-nagrody-im-c-k-norwida