Polmic - FB

aktualności

Domówka z Dwójką, czyli kameralne koncerty online

PR2Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, Józef Orliński i Aleksander Dębicz, Paweł Szamburski oraz duet Pękala/Kordylasińska – oto pierwsi artyści, którzy zagrają półgodzinne koncerty online dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów. Kameralne wieczory z cyklu „Domówka z Dwójką” będą się odbywać co sobotę o godz. 19.00 na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Trzydziestominutowe występy będą nie tylko świadectwem czasów, w których przyszło nam żyć, ale i dowodem na nierozerwalną więź łączącą Twórców ze Słuchaczami. Okoliczności tylko ją wzmacniają. Koncerty wprawdzie bez burzy braw i owacji na stojąco, ale za to niezwykle bliskie, intymne, spontaniczne.

Na początek, w ramach akcji „Domówka z Dwójką”, wystąpią: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak (18 kwietnia), Jakub Józef Orliński i Aleksander Dębicz (25 kwietnia), Paweł Szamburski (2 maja), Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala (9 maja). Specjalne programy już przygotowują: Marcin Zdunik, Marek Bracha, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty) oraz Jerzy Rogiewicz i Adam Sztaba. Zanim jednak to nastąpi, dziennikarze Dwójki i artyści zapraszają na „Domówki z Dwójką”. I – jak to na Domówkach – będzie kolorowo: piosenki i Chopin, jazz i Vivaldi, dawne i nowe przeboje, polska muzyka współczesna, a dozwolone są wszelkie instrumenty dostępne pod ręką. W każdą sobotę o godz. 19.00. Na antenie, stronie internetowej i Facebooku stacji.

Artur Szklarczyk

www.polskieradio.pl