Polmic - FB

aktualności

Niedziele online z Mieczysławem Karłowiczem

PWMPolskie Wydawnictwo Muzyczne otwiera swoje archiwa dla wszystkich spragnionych muzyki. Po koncertach będących częścią projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” podczas najbliższych niedzielnych wieczorów twórczość i sylwetkę Mieczysława Karłowicza przybliżą materiały wideo premierowo opublikowane na kanale YouTube PWM.

Z okazji 140. rocznicy urodzin Karłowicza PWM zainicjowało akcję „Cała Polska gra Karłowicza”, w ramach której odbyło się kilkanaście koncertów „karłowiczowskich” na terenie całego kraju. Inauguracja akcji miała miejsce 2 grudnia 2016 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Wspominając wybitnego twórcę 26 kwietnia 2020 o godz. 19:00 na kanale YouTube PWM odbędzie się cyfrowa premiera filmu dokumentalnego o kompozytorze. Produkcja Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka w reżyserii Tomasza Knittla, nagrodzona Srebrnym Pegazem 22. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem, zrealizowana została przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Telewizję Polską S.A.

Tydzień później, 3 maja (godz. 19:00), na kanale YouTube PWM zostanie po raz pierwszy udostępniona rejestracja koncertu „Filharmonia gra Karłowicza” zrealizowanego we współpracy Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z Filharmonią im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz TVP S.A. Oprócz poematów symfonicznych Stanisław i Anna Oświecimowie oraz Smutna opowieść w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie pod batutą Rune Bergmanna, w programie koncertu znalazły się także wybrane pieśni Mieczysława Karłowicza w opracowaniu na sopran, big band i orkiestrę.

Natomiast na profilu PWM na platformie ISSUU 22 kwietnia opublikowane zostaną fragmenty nagradzanej publikacji Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza wydanej nakładem PWM.

Maryla Zając

Więcej – na stronie www.pwm.com.pl