Polmic - FB

aktualności

Polski kompozytor na Gaudeamus Muziekweek 2020

IAMInstytut Adama Mickiewicza w ramach programu „Polska Music” po raz kolejny zaprasza młodych polskich kompozytorów do udziału w konkursie organizowanym we współpracy z Gaudeamus Muziekweek. Laureat konkursu będzie miał niepowtarzalną okazję wziąć udział w prestiżowym Gaudeamus Musiekweek – jednym z najnowocześniejszych i najmocniej nastawionych na młodych kompozytorów festiwali europejskich, który odbędzie się jesienią 2020.

Projekt skierowany jest do kompozytorów mających obywatelstwo polskie, urodzonych po 1 stycznia 1990 roku. Nagrodą w Projekcie dla wybranego kompozytora jest zamówienie przez IAM utworu kameralnego przeznaczonego na akordeon, klarnet i instrumenty elektroniczne (Duo Roche & Zöllner) lub na sopran, saksofon, klarnet i perkusje (Ensemble VONK) lub na instrumenty perkusyjne (Percussion Group The Hague) o czasie trwania 7-10 minut, na podstawie umowy o dzieło zawartej przez IAM z kompozytorem; kwota wynagrodzenia – 4000 zł brutto. Gaudeamus zorganizuje próby i warsztaty kompozytora z zespołem Duo Zöllner & Roche lub Ensemble Vonk lub Percussion Group The Hague. IAM natomiast pokryje koszty podróży na terenie Europy i zakwaterowania w Holandii, związane z udziałem kompozytora w próbach i warsztatach oraz festiwalu.

W celu wzięcia udziału w projekcie wymagane jest wysłanie w wersji elektronicznej zgłoszeń zawierających nagrania własnego utworu lub utworów (w formacie mp3) i krótką pisemną wypowiedź wyjaśniającą zainteresowanie współpracą z Gaudeamus Muziekweek oraz Duo Zöllner & Roche lub Ensemble Vonk lub Percussion Group The Hague.

Termin nadsyłania zgłoszeń do projektu upływa 1 maja 2020 roku o godz. 23.59. Zgłoszenia powinny zostać wysłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Regulamin dostępny jest na stronie: https://bit.ly/2RVcY3V