Polmic - FB

nasze patronaty

VI Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta: Hommage à Krzysztof Penderecki”

SCOrkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia ogłasza VI Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta: hommage à Krzysztof Penderecki”, poświęcony pamięci Maestro związanego z Orkiestrą od samego początku jej istnienia.

Celem przedsięwzięcia jest promocja młodych kompozytorów oraz poszerzenie repertuaru na orkiestrę smyczkową. Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu zatytułowanego Sinfonietta per Sinfonietta: Hommage à Krzysztof Penderecki na orkiestrę smyczkową i perkusję w składzie nieprzekraczającym ilości osób: 6-5-4-4-1 / perk. 3, o czasie trwania od 7 do 12 minut.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby poniżej 40 roku życia. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż dwa utwory.

Materiały na Konkurs w formie plików elektronicznych należy przesłać za pośrednictwem internetowego Formularza zgłoszenia, który dostępny jest pod adresem: tiny.cc/sinfonietta Przesyłanie jakichkolwiek materiałów / dokumentów w formie papierowej nie jest wymagane ani dopuszczane.

Termin składania internetowych aplikacji wraz z pracami upływa dnia 30 czerwca 2020 roku o godz. 23:59.

Do Jury Konkursu zaproszone są uznane autorytety w dziedzinie kompozycji: Joanna Wnuk-Nazarowa, Eugeniusz Knapik, Marcel Chyrzyński i Jurek Dybał. Funkcję Honorowej Przewodniczącej Jury Konkursu pełni Pani Elżbieta Penderecka.

Nagrodą w Konkursie jest premierowe wykonanie zwycięskiego utworu Sinfonietta per Sinfonietta: Hommage à Krzysztof Penderecki w trakcie Sinfonietta Festival w Krakowie, kolejne wykonania w sezonie artystycznym 2020 / 2021 oraz profesjonalna rejestracja audiowizualna wykonania premierowego. W związku z trwającą pandemią koronawirusa Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany formy nagrody.

Informacje o laureatach Konkursu i nagrodzonych utworach podane zostaną na stronie Organizatora: www.sinfonietta.pl do dnia 7 lipca 2020 roku.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POBIERZ: Regulamin i Kartę zgłoszenia