Polmic - FB

aktualności

Premiera utworu Aleksandry Garbal „Ostatnie słowa Aniołów i Ludzkich Serc przed Końcem Czasów”

Garbal3 maja 2020 roku o godz. 19.00 na stronie https://parafia-toszek.pl/ oraz w serwisie YouTube odbędzie się premiera utworu Aleksandry Garbal Ostatnie słowa Aniołów i Ludzkich Serc przed Końcem Czasów.

Utwór powstał z okazji czwartej rocznicy rozpoczęcia Nowenny do Matki Bożej Toszeckiej do tekstów modlitw maryjnych z całego świata, w tym autorstwa Jana Pawła II, Papieża Leona XIII, Papieża Franciszka, kardynała Stefana Wyszyńskiego, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, błogosławionej Natalii Tułasiewicz, Marii Nowak-Kowalskiej, Kornelii Czogalik i o. Antoniego Dębińskiego. Kompozycja została nagrana przez autorkę, jej rodzinę i przyjaciół z różnych kontynentów globu.

Kompozytorka, pianistka i klawesynistka Aleksandra Garbal jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobyła szereg nagród na konkursach pianistycznych i kompozytorskich. m. in. otrzymała II nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda i I nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. Ryszarda Bukowskiego. Jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich, Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.