Polmic - FB

aktualności

#Kulturawsieci: ruszają webinaria dla artystów

MKiDNJak wykorzystywać nowoczesne technologie w pracy twórczej? Czy prawo autorskie działa inaczej w cyfrowym świecie? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielone zostaną podczas webinariów skierowanych do twórców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi obostrzeniami.

Cykl wirtualnych spotkań to efekt wspólnych działań na rzecz środowiska twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Cyfrowa Polska i Centrum Kreatywności Fabryka w Łodzi. Centrum Kreatywności, w którym kultura łączy się z technologią, zajmuje się organizacją warsztatów, debat oraz szkoleń z zakresu skutecznego wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Zadba więc o profesjonalne przygotowanie treści.

Od kwietnia artyści mogą skorzystać ze specjalnej przestrzeni w serwisie https://patronite.pl/, umożliwiającej znalezienie patronów, czyli osób prywatnych dotujących ulubionych twórców z własnych środków. Ponadto branża cyfrowa zdecydowała się przyznać dodatkowe granty wybranym artystom, uczestniczącym w projekcie.

Podczas webinariów, które odbędą się w dniach 7 maja – 4 czerwca 2020, omówione zostaną m. in. narzędzia promocji sztuki w świecie cyfrowym w czasie pandemii, możliwości prowadzenia profesjonalnej szkoły muzycznej online, prawo autorskie w cyfrowym świecie i zasady budowania społeczności wokół twórcy.

Webinaria dostępne będą na Facebooku Centrum Kreatywności Fabryka oraz projektu #Kulturawsieci.