Polmic - FB

aktualności

„Domówka z Dwójką” – wiolonczelista Marcin Zdunik z premierową niespodzianką

ZdunikW cyklu „Domówka z Dwójką” odbyły się już cztery koncerty, podczas których artyści zaprzyjaźnieni z Programem 2 Polskiego Radia zapraszali słuchaczy do swoich domów, by w trudnych czasach izolacji dzielić się z nimi swoją muzyką. W kolejnej odsłonie audycji, czyli 16 maja 2020 o godz. 19.00, będzie można posłuchać i zobaczyć Marcina Zdunika.

Piąty wieczór w ramach „Domówki z Dwójką” wypełni program specjalnie przygotowany przez artystę – na co dzień wykonuje on muzykę od renesansu po dzieła najnowsze i taką też różnorodność zaproponuje podczas sobotniego koncertu. Będą więc utwory na wiolonczelę solo, wiolonczelowe aranżacje znanych utworów z repertuaru muzyki poważnej i… niespodzianka – kompozycja napisana przez Marcina Zdunika z myślą o tym recitalu.

„Bardzo się cieszę, że mogę wystąpić w ramach „Domówki z Dwójką”. To wielka radość znów grać dla Państwa!” – mówi artysta. – „Podoba mi się ogromnie idea „Domówki”. Powołana do życia jako remedium na zawieszenie życia koncertowego, w krótkim czasie zyskała renomę poważnego cyklu prezentującego występy na żywo. Zaproszenie do wykonania solowego recitalu w ramach „Domówki z Dwójką” zainspirowało mnie do zrealizowania kilku nowych pomysłów artystycznych. Przygotowałem nowe aranżacje i improwizacje, napisałem także nowy, solowy utwór, który zatytułowałem Obrazki z kwarantanny. Obrazki – czyli różne postawy i emocje ludzkie, które w tej nowej rzeczywistości obserwujemy i poddajemy dyskusji, życie nie przestało być przecież fascynujące” – dodaje muzyk.

Koncert transmitowany będzie na antenie Dwójki oraz – w formie wideo – na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Artur Szklarczyk