Polmic - FB

nasze patronaty

IV Theodor Leschetizky International Piano Competition

lIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Teodora Leszetyckiego odbędzie się w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu w dniach 22–27 sierpnia 2020 roku. Wszystkich melomanów Polskie Radio Chopin zaprasza do oglądania transmisji wideo. Zmagania z polską muzyką w wykonaniu młodych pianistów będzie można śledzić na Facebooku stacji.

Przedsięwzięcie organizuje Towarzystwo Muzyczne im. Teodora Leszetyckiego w Warszawie we współpracy z Wyższą Szkołą Muzyczną i Teatralną w Hamburgu. Celem Konkursu jest promocja muzyki polskiej, która jest obowiązkowa w dwuetapowym programie konkursu.

Jury pod przewodnictwem prof. Huberta Rutkowskiego wyłoni laureatów, którzy otrzymają nagrody o łącznej puli 12 500 € oraz nagrody specjalne: Nagrodę Chopinowską przyznaną przez Chopin-Gesellschaft Hamburg & Sachsenwald i Konsulat Generalny RP w Hamburgu – 2 000 € za najlepszą interpretację dzieł Fryderyka Chopina; Nagrodę Carla Bechsteina – 1 000 € za najlepszą interpretację utworów Hansa von Bülowa, Franza Liszta, Claude'a Debussy'ego lub Aleksandra Skriabina; dwie nagrody koncertowe – recitale w ramach Paderewski Festival w Raleigh (USA) oraz Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku; cztery nagrody kulturalne – podróże kulturalne w Polsce (Warszawa, Żelazowa Wola, Kraków, Zakopane).

W tym roku w Konkursie weźmie udział 41 uczestników z 20 krajów świata, m.in. siedmioro Polaków, wśród których Tymoteusz Bies, Zuzanna Pietrzak i Marcin Wieczorek. 22 sierpnia o godz. 20.00 konkurs otworzy koncert z udziałem Elizavety Don (Ivanovej), laureatki z ubiegłego roku. Dwa dwudniowe etapy, wstępny i finałowy, konkursowych przesłuchań potrwają od 23 do 26 sierpnia, a 27 sierpnia o godzinie 19.30 zaplanowany jest koncert laureatów.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji – na stronie http://www.leschetizky.eu