Polmic - FB

aktualności

Elbląska Orkiestra Kameralna & Mateusz Rusowicz – „Historia, jak z nut”

EOKElbląska Orkiestra Kameralna wkracza w świat online, i to historyczno-muzycznym akcentem. 20 maja 2020 roku o godz. 17.00 rozpoczyna się cykl „Historia, jak z nut", który będzie emitowany na kanale YouTube zespołu i na profilu Facebookowym co dwa tygodnie.

W ramach cyklu Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z dyrygentem Mateuszem Rusowiczem przybliży nieznane strony znanych utworów. Nie zabraknie też minikoncertów w wykonaniu muzyków EOK. Cykl zainauguruje uroczysta Orawa Wojciecha Kilara.

Maestro Mateusz Rusowicz był dyrygentem-rezydentem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w sezonie 2018 / 2019 w ramach programu, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Brał udział w rozmaitych festiwalach, w tym tak znanych, jak „Warszawska jesień” i „Sacrum profanum”. Niekiedy, zamiast batuty, dzierży w swojej dłoni trąbkę lub trąbkę barokową – jako trębacz współpracuje z zespołem muzyki dawnej Il Giardino d'Amore. Jest współzałożycielem zespołu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble, z którym współpracuje do dziś.