Polmic - FB

aktualności

Warszawa | 30. Festiwal Spacerów Dźwiękowych

GlissandoJubileuszowa 30. odsłona Festiwalu Spacerów Dźwiękowych odbędzie się w Warszawie w dniach 1–5 lipca 2020 i będzie okazją do wspólnego pogrywania z dźwiękami miasta.

Spacer dźwiękowy (soundwalk) to w zasadzie każda aktywność słuchowa, którą tak określimy. W programie znalazły się klasyczne przechadzki pieczołowicie zakomponowaną trasą, spacerowe eksperymenty z wyobraźnią dźwiękową, konceptualne zabawy z przestrzenią i ciałem, balansowanie na pograniczu muzyki i środowiska dźwiękowego, słuchanie przez gardło, recital wiolonczelowy w tunelu Wisłostrady, instruktaż jak słuchać i chodzić polonezy Chopina, a także słuchowe podróże w przestrzeni i czasie. Spacery dźwiękowe poprowadzą zarówno profesjonaliści z wieloletnim stażem, jak i debiutanci eksperymentujący z tą formułą. Udział w Festiwalu wezmą również kompozytorzy: Sławomir Wojciechowski, Kuba Krzewiński i Aleksandra Chciuk.

9 soundwalków i 5 warsztatów-prób generalnych do wybranych spacerów uzupełniają dwie dyskusje w klubie Pardon, To Tu: o dźwięku w labiryntach języka oraz o klasyce i współczesnych aktualizacjach ekologii akustycznej.

Festiwal odbędzie się na otwartym powietrzu, zachowany będzie dystans między wszystkimi uczestnikami, a ich liczba podczas poszczególnych wydarzeń będzie ograniczona. Słuchacze będą mieli obowiązek posiadania maseczek zakrywających nos i usta. Na wszystkie spacery należy zapisać się, wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy program – na stronie https://bit.ly/2ZbNnXh