Polmic - FB

aktualności

21. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

FLPo długich miesiącach przymusowego odosobnienia i tęsknoty za muzyką wykonywaną na żywo Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina zaprasza na koncerty 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Przed nami osiem koncertów w wakacyjne weekendy, od 26 lipca do 30 sierpnia 2020 roku.

W programie znajdą się przede wszystkim interesujące koncerty w wykonaniu artystów Orkiestry i Chóru Filharmonii Łódzkiej oraz gości.

Program koncertu inauguracyjnego 26 lipca w Archikolegiacie NMP i św. Aleksego w Tumie wypełnią pieśni i arie z oper Stanisława Moniuszki – Halki, Verbum nobile, Strasznego Dworu i Flisa. Wystąpią Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran), Olga Maroszek (mezzosopran), Tomasz Rak (baryton) oraz kwartet Apertus.

Później odwiedzimy sanktuarium w Wielkiej Woli – Paradyżu, farę w Piotrkowie Trybunalskim, Kolegium Zakonu Pijarów w Łowiczu, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i kościół księży orionistów w Zduńskiej Woli, by zakończyć 30 sierpnia koncertem w łódzkiej bazylice archikatedralnej. Podczas Festiwalu „Kolory Polski” nie zabraknie muzyki polskich twórców. Zaprezentowane zostaną m. in. dzieła Wacława z Szamotuł, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Mieczysława Karłowicza, Feliksa Nowowiejskiego, Karola Szymanowskiego, Tadeusza Szeligowskiego, Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego i Romualda Twardowskiego. Wieczór finałowy uświetni występ fenomenalnego basa-barytona Tomasza Koniecznego.

Wstęp na koncerty „Kolorów Polski” jest wolny. Ze względów epidemiologicznych ograniczona jest liczba miejsc i dlatego obowiązują jednoosobowe imienne zaproszenia oraz oświadczenia o stanie zdrowia.

Szczegóły – na stronie https://filharmonia.lodz.pl/pl/kolory-polski