Polmic - FB

aktualności

„Z klasyką przez Polskę”: muzyka na dwa głosy i fortepian

imIt1 i 2 sierpnia 2020 w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbędą się koncerty w Kolegiacie św. Marcina w Opatowie (godz. 19.00) i w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Strożyskach (godz. 13.40).

Celem projektu, który rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku, jest docieranie z programami muzycznymi w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi: do tej publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami można przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów.

Podczas najbliższych koncertów pieśni i utwory kameralne Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego oraz Gioacchina Rossiniego zabrzmią w interpretacjach znakomitych artystów: Anny Radziejewskiej (mezzosopran), Mileny Lange (sopran) i Pawła Sommera (fortepian).

Wstęp na koncerty jest wolny, ale obowiązują zaproszenia, które można odbierać w Starostwie Powiatowym w Opatowie (ul. H. Sienkiewicza 17) i w Hospicjum w Busku-Zdroju (ul. Bohaterów Warszawy 67).

Projekt realizowany jest przez Polski Impresariat Muzyczny, działający przy Instytucie Muzyki i Tańca, dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

DOŁĄCZ: https://www.facebook.com/events/592861174755741/ 

                 https://www.facebook.com/events/778572442904924/