Polmic - FB

ze świata

Przemysław Scheller zwycięzcą konkursu New Note 2020

SchellerPrzemysław Scheller został zwycięzcą 9. Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego New Note 2020 w Samoborze (Chorwacja).

Jego kompozycja Dziewczynka z zapałkami na orkiestrę smyczkową została wybrana jako najlepsza spośród 30 nadesłanych utworów z całego świata. Jest to jedyna przyznana nagroda. Wygrana kompozycja zostanie wykonana przez orkiestrę kameralną Esperanza Ensemble podczas Samobor Music Festival w 2021 roku. Dziewczynka z zapałkami została skomponowana w 2019 roku i prawykonana przez orkiestrę Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia podczas festiwalu Prawykonań w NOSPR.

Przemysław Scheller jest kompozytorem pochodzącym z Gliwic, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Conservatoire National Superieur de Musique et Danse de Lyon we Francji. W 2018 roku otrzymał tytuł doktora sztuki. Obecnie pracuje jako adiunkt w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz prowadzi zajęcia na macierzystej Akademii z zakresu muzyki elektronicznej.