Polmic - FB

aktualności

Nie bój się improwizować – warsztaty dla dzieci z Trillingen Duo

ImprowizacjaAgencja Muzyczna Art Deco Group zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat uczące się gry na instrumentach do udziału w warsztatach „Nie bój się improwizować!", które odbędą się online w dniach 18-21 sierpnia 2020 w godz. 12:00-12:45. Zajęcia poprowadzi zespół Trillingen Duo, który tworzy multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci uczących się gry na dowolnych instrumentach w szkołach muzycznych lub w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne. Cykl warsztatowy obejmuje 4 zajęcia prowadzone online(po ok. 45 min.) i 1 mini koncert (ok. 40 min.) prezentujący efekty pracy z uczestnikami, który odbędzie się w formie stacjonarnej we wrześniu bieżącego roku. Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku oraz świadomie unikają systemu dur-moll, niepodzielnie panującego w edukacji muzycznej i muzyce rozrywkowej.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiać z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Poprowadzimy też ćwiczenia i zabawy, które pomogą dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokażemy również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu, dlatego podczas zajęć będzie sporo ćwiczeń słuchowych. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ze swoimi instrumentami i będą czynnie improwizowały pod kierownictwem prowadzących.

Zajęcia będą odbywały się online i będą otwarte tylko dla uczestników i ich opiekunów. Koncert podsumowujący pracę uczestników warsztatów odbędzie się we wrześniu i będzie transmitowany na profilu FB i stronie internetowej Agencji Muzycznej Art Deco Group.

Grupa warsztatowa będzie liczyć maksymalnie 5 uczestników. Uczestników zgłaszają ich rodzice/opiekunowie wyłącznie poprzez formularz na stronie http://artdecogroup.eu/formularz-zgloszeniowy-nbsi-2020/. Prosimy o dołączenie do formularza pliku wideo prezentującego uczestnika warsztatów. Program dowolny (max 5 MB). Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warsztaty i koncerty będą rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.