Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | Organofonie warszawskie

OrganofonieOrganofonie warszawskie to cykl trzech recitali organowych Adama Tańskiego, które odbędą się w dniach 27 września – 18 października 2020 w kościołach stolicy i wykonane zostaną na instrumentach warszawskiego warsztatu organmistrzowskiego rodziny Kamińskich.

Projekt został sfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy w ramach programu „Mobilni w kulturze” wpierającego działalność stołecznych artystów. Koncerty mają na celu zwrócenie uwagi na dziedzictwo warszawskiej firmy organmistrzowskiej oraz powojenne instrumentarium samej Warszawy, w które warsztat Kamińskich włożył znaczący wkład. Koncerty będą miały miejsce w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Kościele pw. Najczystszego Serca Maryi i Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W programie znajdą się dzieła twórców niemieckich i francuskich XIX i XX, samego Adama Tańskiego, a także niezwykle rzadko wykonywana literatura organowa polskich kompozytorów XX wieku: Grażyny Bacewicz, Jerzego Bauera i Bernarda Pietrzaka.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program koncertów – na stronie https://www.adamtanski.com/concerts