Polmic - FB

aktualności

Akademia Muzyczna w Łodzi: Koncert noworoczny dla Łódzkiego Towarzystwa Naukowego

AMZgodnie z kilkuletnią tradycją Akademia Muzyczna w Łodzi uczci rozpoczęcie Nowego Roku koncertem współorganizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe. Transmisja na żywo odbędzie się 16 stycznia 2021 o godz. 18.00 na kanale YouTube Akademii Muzycznej w Łodzi.

W Sali Koncertowej Uczelni wystąpi Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi pod batutą Jacka Rogali. W programie koncertu znajdą się dzieła Krzysztofa Pendereckiego i klasyków wiedeńskich.

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej rozpocznie koncert od wykonania Symfonii C-dur nr 16 KV 128 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Dzieło powstało wiosną 1772 roku, gdy Klasyk miał 16 lat. Młodzieńczą atmosferę podtrzyma występ Michała Balasa, który interpretować będzie partię wiolonczeli w Koncercie wiolonczelowym C-dur Hob. VII B:1 Josepha Haydna. Na zakończenie wieczoru zabrzmi Ciaccona in memoria Giovanni Paolo II per archi Krzysztofa Pendereckiego, skomponowana w 2005 roku.

Solista Michał Balas jest laureatem pierwszych nagród licznych krajowych i międzynarodowych konkursów dla młodych muzyków. Koncertował jako solista z orkiestrami Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Kaliskiej, a także Südwestdeutsches Kammerorchester Pforzheim w Niemczech oraz Apollo Orchestra w USA. Student łódzkiej Akademii kształci się w klasie prof. Stanisława Firleja.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.amuz.lodz.pl/