Polmic - FB

nasze patronaty

Kraków | III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin pod Wawelem”

Chopin pod WawelemIII edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin pod Wawelem” odbędzie się w Krakowie w dniach 7-11 lipca 2021 roku.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin pod Wawelem" powstały na bazie Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” to pierwszy międzynarodowy monograficzny konkurs pianistyczny organizowany w Krakowie. Pomysłodawcą i założycielem Konkursu jest dr hab. Gajusz Kęska. Organizuje wydarzenie Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” przy współpracy z Akademią Muzyczną im. K. Pendereckiego w Krakowie i POSM im. F. Chopina w Krakowie.

Konkurs, tak samo jak w poprzednich edycjach, przebiegnie w 4 grupach wiekowych, a jurorami będą wybitni pedagodzy i chopiniści z Polski, Włoch, Rosji i Chin. Łączna pula nagród finansowych wynosi 17500 pln.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie (na formularzu dostępnym na stronie Konkursu) należy przesłać w terminie do 31 maja 2021 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zdobywcy nagród wezmą udział w koncercie laureatów na zakończenie Konkursu 11 lipca 2021 roku.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Wszelkie informacje odnośnie regulaminu Konkursu, jurorów i zgloszenia znajdują się na stronie internetowej http://www.chopinpodwawelem.com/