Polmic - FB

aktualności

Kielce | „Scena dla muzyki polskiej”

Scena dla Muzyki polskiejFilharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga zaprasza 23 lutego 2020 o godz. 18.30 na koncert w ramach programu „Scena dla muzyki polskiej”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Podczas koncertu zespoły Krakowskie Trio Stroikowe / Krakowski Kwintet Dęty zaprezentują dzieła wybitnych polskich twórców.

Zespoły powstały w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Składają się z wybitnych instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz solowej – muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Zespoły koncertowały niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków. Członkowie Tria i Kwintetu są laureatami wielu konkursów muzycznych, pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Współpracują z kompozytorami polskimi, prawykonując ich dzieła, w tym dedykowane zespołom.

Podczas najbliższego koncertu zaprezentują Morskie Oko z cyklu Żywioły Tatr na kwintet dęty Artura Malawskiego, Pezzo grazioso na kwintet dęty Marka Stachowskiego, Miniatury liryczne na kwintet dęty Józefa Świdra, Suite pour trio d`anches Aleksandra Tansmana, Trio Witolda Lutosławskiego oraz Trio na obój, klarnet i fagot Antoniego Szałowskiego.

Dodatkowe informacje – na stronie http://www.filharmonia.kielce.com.pl/