Polmic - FB

aktualności

Poznań | Maestro Antoni Wit w poznańskiej Akademii Muzycznej

BairdPrzed nami wyjątkowe wydarzenie w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu 25 lutego 2021 o godz. 19.00 – koncert studenckiej Orkiestry Symfonicznej oraz pedagogów Akademii, Barbary Kubiak (sopran) i Jarosława Bręka (baryton), pod batutą maestro Antoniego Wita.

Barbara Kubiak – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu – od 1987 roku jest na stałe związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z najlepszymi teatrami operowymi w Polsce. Z Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Krakowską, Operą Dolnośląską oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu artystka wyjeżdżała na liczne tournée zagraniczne, m.in. do Holandii, Belgii, Francji, Luksemburga, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Barbara Kubiak występuje również w repertuarze oratoryjnym i koncertowym. Stale współpracuje z największymi polskimi filharmoniami i festiwalami. Jarosław Bręk ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Jerzego Artysza. Współpracował ze 150 orkiestrami i 200 chórami z całego świata, wykonał ponad 20 partii operowych oraz ponad 140 dzieł oratoryjnych. Odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Gloria Artis, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego oraz Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Lubuskiego. Od 2000 roku jest czołowym solistą Warszawskiej Opery Kameralnej.

W interpretacji znakomitych muzyków usłyszymy w Auli Nova utwory Tadeusza Bairda (Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira) i Ludwiga van Beethovena (Aria koncertowa Ah! Perfido op. 65 i VII Symfonia A-dur op. 92). Słowo o muzyce wygłosi Mikołaj Rykowski.

Koncert odbędzie z udziałem publiczności. Bezpłatne wejściówki będą wydawane bezpośrednio przed koncertem.

Dodatkowe informacje – na stronie https://amuz.edu.pl/