aktualności

Interaktywny eksperyment muzyczny, czyli Generacja dźwięku – X

KordaszczukNajbliższy koncert szkolny organizowany przez Filharmonię Szczecińską będzie zupełnie nowym muzycznym eksperymentem. Na scenie zobaczymy orkiestrę symfoniczną i… orkiestrę sensoryczną. Bezpłatną premierę koncertu będzie można zobaczyć na Facebooku Filharmonii oraz na nowym kanale YouTube EduFilharmonii 22 lutego 2021 o godz. 11.00.

Koncerty szkolne to wydarzenia przeznaczone dla klas IV–VIII szkół podstawowych. Zawsze odbywają się w złotej sali Filharmonii, gdzie nastoletni melomani mogą wsłuchać się w kilkudziesięcioosobowy skład Orkiestry Symfonicznej. To doskonały czas na rozpoczęcie przygody z niepowtarzalnym orkiestrowym brzmieniem, które w samo w sobie jest kopalnią wiedzy o instrumentach i dziełach muzycznych.

Najbliższy koncert szkolny będzie wyjątkowym połączeniem dwóch orkiestr: orkiestry symfonicznej oraz orkiestry sensorycznej. Czym jest orkiestra sensoryczna? Będą to uczennice klas IV–VIII szkoły podstawowej obsługujące specjalnie skonstruowane instrumenty – sensory, które wydają dźwięki dzięki ruchom ludzkich dłoni. Każda z orkiestr będzie miała swojego dyrygenta: orkiestrą symfoniczną zadyryguje autor kompozycji – Jarek Kordaczuk, a orkiestrą sensoryczną Izabela Kościesza.

Nowy cykl koncertów szkolnych „Generacja dźwięku” przygotuje młodych melomanów do rozumienia muzyki, tworzenia jej i czerpania z niej niekończącej się przyjemności.

Katarzyna Plater-Zyberk

Szczegółowe informacje – na stronie https://filharmonia.szczecin.pl/pl