Polmic - FB

aktualności

Międzynarodowa Konferencja „Puzon w muzyce polskiej XX i XXI wieku – inspiracje i perspektywy”

Am ŁódźMiędzynarodowa Konferencja „Puzon w muzyce polskiej XX i XXI wieku – inspiracje i perspektywy” będzie miała miejsce w łódzkiej Akademii Muzycznej w dniach 9–10 kwietnia 2021, ale wszystkie wykłady, koncerty i lekcje mistrzowskie z gośćmi z zagranicy odbędą się online; nagrania zostaną udostępnione na platformie YouTube Akademii.

Konferencja powstała z inicjatywy dwóch pedagogów Akademii Muzycznej w Łodzi: Roberta Żelazko i Dariusza Sprawki. Gośćmi Konferencji będą światowej klasy puzoniści ze Szwecji, Niemiec i Polski: Hakan Björkman (Swedish Radio Symphony Orchestra, Yamaha Artist), Tomer Maschkowski (Deutsche Symphony Orchestra Berlin, Yamaha Artist), Maciej Łakomy (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu), Tomasz Hajda (Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach), Dariusz Sprawka (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi) i Robert Żelazko (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi).

W programie Konferencji zaplanowane są warsztaty, wykłady, koncerty i lekcje mistrzowskie online, cieszące się bardzo dużą popularnością wśród studentów, którzy w obecnej sytuacji nie mają możliwości wyjazdu na kursy zagraniczne. Wydarzenie poświęcone jest polskiej muzyce XX i XXI wieku na puzon. Temat będzie szeroko omawiany podczas paneli dyskusyjnych i wykładów, a wykonań XX- i XXI-wiecznych utworów na puzon posłuchać będzie można podczas konferencyjnego koncertu. W jego programie znajdą się kompozycje zarówno na puzon solo, jak i zespoły puzonowe. Każdy z pedagogów oprócz wykładu będzie udzielał otwartych lekcji mistrzowskich, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej na temat techniki wykonawczej, sposobów samodoskonalenia, aspektów psychologicznych gry na instrumencie oraz radzenia sobie ze stresem.

Szczegóły – na stronie http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/puzon-w-muzyce-polskiej-xx-i-xxi-wieku