Polmic - FB

aktualności

„Spektrum 421 – Pandemic Media Space”

Spektrum 421„Spektrum 421 – Pandemic Media Space” to nowy projekt Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, Ukraińskiego Towarzystwa Muzyki Elektroakustycznej i Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Prezentacja rezultatów tego międzynarodowego przedsięwzięcia, łączącego w warunkach pandemii wielostronnie kreatywnych twórców, odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.00.

Pandemia Covid-19 skonsolidowała kompozytorów i artystów wizualnych z Polski i Ukrainy, którzy wspólnie stworzyli platformę „Pandemic Project” www.pandemic-media-space.com. Zawiera ona algorytm Connection Interpretation Algorytm i generator MIDI, które konwertują ekologiczne, geolokalizacyjne i medyczne dane statystyczne na specyficzne typy informacji muzycznej. Narzędzie to umożliwia więc przetwarzanie informacji o świecie w globalny instrument muzyczny.

13 kompozytorek i kompozytorów z Polski i Ukrainy wykorzystało dane dotyczące naszej planety do stworzenia swoich nowych utworów algorytmicznych. I właśnie 13 kwietnia usłyszymy te nowatorskie kompozycje autorstwa Yuriego Bulki, Konrada Gęcy, Oleny IInytskiej, Michała Janochy, Alisy Kobzar, Ostapa Kostiuka, Artura Lisa, Piotra Madeja, Pawła Malinowskiego, Ostapa Manulyaka, Danyla Pertsova, Teoniki Rożynek i Moniki Szpyrki.

Transmisja na żywo odbędzie się na stronie www.sme.amuz.krakow.pl