Polmic - FB

aktualności

Nowy głos w Roku Lema. Startuje nabór organizacji pozarządowych do nowego programu Instytutu Muzyki i Tańca

IMiTInstytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera uruchamia program artystyczno-społeczny „Nowy głos” skierowany do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami. Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza. Nabór trwa od 7 kwietnia do 5 maja 2021 roku.

„W Roku Lema na nowo odkrywamy, jak wielkim był wizjonerem. Zapraszamy do współdziałania – wszyscy, którzy wezmą udział w programie: i artyści profesjonalni, i wielkie gwiazdy, i osoby, które po raz pierwszy staną na scenie, po warsztatach będą mogli wystąpić i współuczestniczyć w odszukiwaniu lemowskiej perspektywy spojrzenia na kondycję ludzką” – mówi Michał Znaniecki, reżyser i pomysłodawca programu. W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe działające na terenie województw dolnośląskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie.

Wyłonione w konkursie organizacje wraz z zespołem realizatorów programu, w skład którego wchodzą m.in. Michał Znaniecki (scenariusz, reżyseria i kostiumy), Luigi Scoglio (scenografia), Karolina Jacewicz (projekcje multimedialne), Dariusz Albrycht (reżyseria świateł), Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko (kierownictwo muzyczne), wspólnie przygotują spektakl operowo-teatralny Nowy głos: L.E.M..

Spektakle będą mieć swoją premierę we wrześniu i październiku na scenach trzech miast: Ełku, Kłodzka i Nowego Sącza.

Regulamin – na stronie https://imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4564