Polmic - FB

nasze patronaty

Czasław | II Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika

CofalikSzkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, który odbędzie się w dniach 4–6 czerwca 2021 roku w Punkcie Nauczania w Sułkowicach (ul. 1 maja 66). Termin przesyłania zgłoszeń upływa 10 maja 2021 roku.

Głównym celem Konkursu jest promocja młodych utalentowanych uczniów, upowszechnienie muzyki skrzypcowej oraz popularyzacja twórczości prof. Antoniego Cofalika, zasłużonego pedagoga i autora licznych utworów dla dzieci i młodzieży. W programie obowiązkowym Konkursu znalazły się utwory ze zbiorów autorstwa Antoniego Cofalika: W zoo, W cyrku i Ptaszarnia.

W przesłuchaniach mogą wziąć udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia z całej Polski, zarówno cyklu sześcioletniego, jak i czteroletniego, grający na skrzypcach lub altówce. Dopuszcza się również udział osób, które realizują cykl kształcenia w innych szkołach bądź placówkach artystycznych. Organizatorzy zapewniają akompaniatora. Uczestników oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Antoniego Cofalika.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci również nagrody rzeczowe. Dla najlepszego uczestnika Konkursu przewidziana jest nagroda specjalna prof. Antoniego Cofalika. Laureaci i wyróżnieni zobowiązani są do wzięcia udziału w koncercie finałowym, który odbędzie w Sali Koncertowej w Sułkowicach.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne są do pobrania na stronie www.smczaslaw.pl