Polmic - FB

nasze patronaty

Sztuka / przemoc / płeć – debata i koncert „Art and Violence”

Fundacja 2ActSztuka / przemoc / płeć – debata i koncert „Art and Violence" to wydarzenie społeczno-artystyczne online organizowane 16 kwietnia 2021 o godz. 18.00 przez Fundację 2Act, Stowarzyszenie Willa Decjusza i Instytut Kultury Willa Decjusza. Składa się ono z dwóch części: debaty pt. „Sztuka / przemoc / płeć” oraz koncertu. Uroczystego prawykonania zwycięskich utworów I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Art and Violence” dokona Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.

Przemoc. Spotykamy się z nią częściej niż sądzimy. Bywa, że przemoc ma więcej wspólnego z językiem symboli niż z bronią. Czy zatem więcej wspólnego niż by się wydawało, nie mają ze sobą tak pozornie odległe dziedziny jak przemoc i sztuka? Czy może sztuka stać się narzędziem kontestacji zastanego porządku i katalizatorem zmiany?

O przemocy, sztuce i płci porozmawiają podczas debaty online dr hab. Agnieszka Draus (Akademia Muzyki w Krakowie), dr hab. Iwona Demko (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie), Dominika Kasprowicz (Uniwersytet Jagielloński, Willa Decjusza), Radosław Nawojski (Uniwersytet Jagielloński), Zuzanna Radzik (Forum Dialogu).

Po debacie odbędzie się koncert, podczas którego nastąpi uroczyste prawykonanie utworów skomponowanych w ramach I Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Art and Violence”. Zwycięskie utwory na trio fortepianowe (skrzypce, wiolonczela, fortepian) kompozytorów Tomasza Szczepanika (I nagroda) i Valentina Schaffa (II nagroda) po raz pierwszy zostaną wykonane w Willi Decjusza przez Spółdzielnię Muzyczną Contemporary Ensemble. Poza premierami zaprezentowane zostaną inne kompozycje z repertuaru Spółdzielni Muzycznej.

Koncert i debata transmitowane będą na żywo na stronach Fundacji 2Act i Instytutu Kultury Willa Decjusza na Facebooku.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB