Polmic - FB

aktualności

III Festiwal „Moniuszko na Trakcie Królewskim” online

MoniuszkoIII Festiwal „Moniuszko na Trakcie Królewskim” odbędzie się w dniach 18 kwietnia – 16 maja 2021 w formule online: koncerty będą transmitowane na kanale YouTube Jolanta Pszczółkowska-Pawlik oraz na profilu Facebookowym Festiwalu.

Celem corocznego festiwalu „Moniuszko na Trakcie Królewskim”, organizowanego przez Agencję Koncertową Pawlik Relations, jest przybliżenie i ponowne włączenie do powszechnego obiegu wybitnej, często zapomnianej twórczości kameralnej i pieśniarskiej Stanisława Moniuszki. Koncerty festiwalowe odbywają się w Pałacu Staszica, gdzie w sąsiedztwie w latach 1828–1830 mieszkał młody Moniuszko. Pomysłodawczyni projektu – Jolanta Pszczółkowska-Pawlik – ma na swoim koncie trzy płyty z serii „Moniuszko – Pieśni” (vol. 1 - 2014, vol. 2 - 2016, vol. 3 - 2019); w roku 2018 nagrała po raz pierwszy w historii polskiej fonografii wszystkie ballady Moniuszki.

Koncert inaugurujący 3. odsłonę Festiwalu 18 kwietnia o godz. 17.00 będzie miał miejsce w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica. W wykonaniu Agnieszki Rehlis (mezzosopran), Krzysztofa Meisingera (gitara) i Jolanty Pszczółkowskiej-Pawlik (fortepian) usłyszymy pieśni z różnych okresów twórczości Stanisława Moniuszki i Władysława Żeleńskiego, którego 100. rocznica śmierci przypada w tym roku.

Fortepianowy dorobek XIX-wiecznego kompozytora zaprezentują współczesnym słuchaczom 16 maja o godz. 17.00 Gabryś & Quinn Piano Duo (Maria Gabryś-Heyke i Monika Quinn) oraz pianistki Anna Parkita i Barbara Wisłocka.

https://www.facebook.com/FestiwalMoniuszkoNaTrakcieKrolewskim/