Polmic - FB

aktualności

VII Festiwal „Światowy Dzień Głosu”

FGW programie VII Festiwalu „Światowy Dzień Głosu” w dniach 14–18 kwietnia 2021 znalazły się koncerty, warsztaty i spotkania autorskie. Samo święto najdoskonalszego instrumentu człowieka odbywa się 16 kwietnia.

Organizatorem festiwalu w Polsce jest dr n. zdr. Marcin Scech, solista chóru Opery na Zamku w Szczecinie i prezes Fundacji MogęBoChcę. Festiwal „Światowy Dzień Głosu” ma na celu niesienie informacji dotyczących profilaktyki zaburzeń głosu, często występujących w wielu różnych grupach zawodowych. Tegoroczna edycja, jak większość inicjatyw, przeniosła się do Internetu, gdzie można bezpiecznie uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, prelekcjach czy koncertach. Głównym atutem festiwalu jest interdyscyplinarność.

W Dniu Głosu o godz. 18.00 w sali CASTANEA Technoparku Pomerania odbędzie się koncert „Musically / Visually”. Jest on nową formą dialogu pomiędzy studentami i wykładowcami kierunków wizualnych oraz muzycznych Akademii Sztuki w Szczecinie. Będziemy mogli wysłuchać śpiewu studentów i absolwentów wokalistyki oraz jednocześnie obejrzeć niezwykłe animacje komputerowe, które stanowią autorską odpowiedź na wykonywane utwory muzyczne. Zabrzmią m. in. pieśni Boli mnie głowa Grażyny Bacewicz, Lecioły zórazie i Św. Franciszek Karola Szymanowskiego oraz utwory Fernanda Obradorsa, Benjamina Brittena, Claude’a Debussy’ego, Reynalda Hahna, Heitora Villa-Lobosa i Stefana Johannesa Waltera.

Wydarzenia dostępne będą w formie transmisji online na profilu Facebook Festiwalu https://www.facebook.com/worldvoicedaypolska/