Polmic - FB

aktualności

Spotkanie dyskusyjne „Res Facta Nova”: Stulecie prof. Michała Bristigera (1921-2021)

Bristiger1 sierpnia 2021 roku upłynie sto lat od urodzin prof. Michała Bristigera (1921-2016). Z tej okazji redakcja czasopisma „Res Facta Nova” organizuje 23 kwietnia 2021 o godz. 18.00 spotkanie online poświęcone znanemu muzykologowi.

Prof. dr hab. Michał Bristiger, członek honorowy Związku Kompozytorów Polskich, prowadził zajęcia dydaktyczne z zakresu teorii i estetyki muzyki oraz historii muzyki na Uniwersytetach: Warszawskim, Jagiellońskim, Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na studium doktoranckim Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, prowadził badania jako senior fellow w Institut für die Wissenschaften von Menschen w Wiedniu. Współorganizował kilkadziesiąt polsko-włoskich konferencji muzykologicznych. Od 1983 współpracował z Instytutem Muzykologicznym Uniwersytetu w Palermo, a w latach 1992-1998 był zatrudniony jako profesor muzyki na Uniwersytecie Kalabryjskim w Arcavacata di Rende i równolegle wykładał na Uniwersytecie Macerata-Fermo. Od 1967 był redaktorem naczelnym założonego przez siebie czasopisma „Res Facta”, po przerwie wznowionego jako „Res Facta Nova” oraz towarzyszącej periodykowi „Biblioteki Res Facta”.

W poświęconym mu spotkaniu i dyskusji wspomnieniowej wezmą udział redaktorzy 18. tomu czasopisma „Michał Bristiger (1921–2016) in memoriam” oraz Karol Berger, Daniel Cichy, Aleksander Laskowski, Barbara Przybyszewska-Jarmińska, Monika Prusak, Anna Tenczyńska i Sławomir Wieczorek.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM z live-streamingiem na kanale YouTube Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zainteresowanych otrzymaniem ID spotkania na ZOOMie prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ZOBACZ: wydarzenie na FB