Polmic - FB

nasze patronaty

„Polskie Muzyczki” – sezon 3: filmy edukacyjne o polskich kompozytorach

Polskie MuzyczkiFundacja Life and Art zaprasza na trzeci już cykl filmów edukacyjnych o polskich kompozytorach „Polskie Muzyczki”. Odcinki prezentowane będą od 24 kwietnia 2021 w każdą sobotę o godz. 17.00 na kanale YouTube projektu.

Pomysł projektu „Polskie Muzyczki” powstał jeszcze przed pandemią. Wspólne koncerty klarnecistki Barbary Borowicz i pianistki Anny Miernik poprzedzały prelekcje, mające na celu przybliżenie wykonywanej muzyki. Obecnie instrumentalistki chwilowo przeniosły część swojej działalności do Internetu. Ideą ich wirtualnego projektu jest stworzenie cyklu filmów edukacyjnych poświęconych polskim kompozytorom, które zamieszczone są w serwisach YouTube i Facebook, umożliwiających bezpłatne odtwarzanie. Artystki realizują przysłowiową ideę „nauka przez zabawę” – filmy zawierają treści o wysokiej jakości merytorycznej podane w lekkiej i przyjemnej formie dialogu między pianistką a klarnecistą, które prywatnie są również przyjaciółkami.

3. sezon „Polskich Muzyczek” rozpocznie się odcinkiem poświęconym Krzysztofowi Pendereckiemu, w 1. rocznicę śmierci. Spotkamy się także podczas wywiadów z Agnieszką Zdrojek-Suchodolską i Łukaszem Wosiem. Pozostałe wideo opowiedzą o Krystynie Moszumańskiej-Nazar, Karolu Kurpińskim oraz Ignacym Feliksie Dobrzyńskim. W odcinkach nie zabraknie zabawnych anegdot, faktów z historii muzyki, które odbiorcom niezwiązanym na co dzień z muzyką mają pozwolić na łatwiejszy odbiór proponowanych treści oraz przełamanie bariery „artysta-widz”. Projekt zachęci także do częstszego udziału w koncertach muzyki klasycznej, gdy będzie już to w pełni możliwe.

Patronat medialny nad cyklem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.