Polmic - FB

aktualności

Szczecin | Familijny Dzień Dziecka w Operze na Zamku „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Opera na ZamkuZ okazji Dnia Dziecka Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w dniach 29 i 30 maja 2021 o godz. 17.00 całe rodziny na spektakl muzyczny dla dzieci O krasnoludkach i sierotce Marysi Janusza Stalmierskiego według baśni Marii Konopnickiej.

„Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie” – pisała Maria Konopnicka. Baśń Marii Konopnickiej stała się dla całych generacji polskich dzieci podstawową lekturą będącą źródłem wiedzy o świecie i o wartościach, których należy przestrzegać w życiu, aby być szczęśliwym i docenianym przez innych.

Na jej motywach powstał spektakl muzyczny dla najmłodszych, pełen tańca i piosenek autorstwa Janusza Stalmierskiego. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość, dobre uczynki i siła przyjaźni. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabiorą młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym. Pokażą też, że pracowitość i zgodne działanie w grupie pozwalają przenosić góry. Czy krasnoludkom uda się pokonać sprytnego złego Lisa i pomóc sierotce Marysi? Jaki sposób znajdą na leniwego Skrobka? To roztańczony i rozśpiewany spektakl w wykonaniu solistów, Chóru i Orkiestry Opery na Zamku pod dyrekcją Małgorzaty Bornowskiej, w którym baśniowy świat przeniesie się daleko poza granice sceny. To opowieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy, że warto rozpoznawać dobro i zło.

Magdalena Jagiełło-Kmieciak

Program spektaklu: https://www.opera.szczecin.pl/repertuar/o-krasnoludkach-i-sierotce-marysi