Polmic - FB

aktualności

Jelenia Góra | „Scena dla muzyki polskiej”: Krakowskie Trio Stroikowe / Krakowski Kwintet Dęty

FDFilharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprasza 9 czerwca 2021 o godz. 19.00 na koncert w ramach programu „Scena dla muzyki polskiej”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Podczas koncertu muzycy zespołów Krakowskie Trio Stroikowe / Krakowski Kwintet Dęty zaprezentują dzieła wybitnych polskich twórców.

Zespoły powstały w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Składają się z wybitnych instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz solowej – muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Zespoły koncertowały niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków. Członkowie Tria i Kwintetu są laureatami wielu konkursów muzycznych, pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Współpracują z kompozytorami polskimi, prawykonując ich dzieła, w tym dedykowane zespołom.

Podczas czerwcowego koncertu muzycy zaprezentują Morskie Oko z cyklu Żywioły Tatr Artura Malawskiego na kwintet dęty, Pezzo grazioso Marka Stachowskiego na kwintet dęty, Miniatury liryczne Józefa Świdra na kwintet dęty, Suite pour trio d`anches Aleksandra Tansmana, Trio Witolda Lutosławskiego oraz Trio Antoniego Szałowskiego na obój, klarnet i fagot.

Dodatkowe informacje – na stronie https://filharmonia.jgora.pl/