Polmic - FB

aktualności

Poznań | Koncert finałowy programu „Muzyka naszych czasów"

Muzyka naszych czasówAkademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu zaprasza 23 czerwca 2021 o godz. 19.00 na finał tegorocznego programu „Muzyka naszych czasów” – koncert dedykowany Krzysztofowi Pendereckiemu.

Krzysztof Penderecki, wybitny polski kompozytor, bardzo wspierał ogólnopolski projekt „Muzyka naszych czasów", widząc w nim duży potencjał szans dla aktywności młodych twórców i wykonawców. Celem projektu było wprowadzenie polskiej muzyki XXI wieku w krwioobieg szkolnictwa artystycznego. Program realizowany był przez zamówienia u kompozytorów, którzy nie ukończyli 30. roku życia, a następnie przez wielokrotne wykonania przez uczniów i studentów wraz z Mistrzami szkolnictwa muzycznego. Ponadto dokonano nagrań na płytach CD przez firmę DUX oraz wydano nuty wykonywanych kompozycji przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Honorowy Patronat nad projektem sprawowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podczas koncertu wieńczącego tegoroczny program w Sali Błękitnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu zostaną zaprezentowane dzieła kompozytorów związanych z polskimi uczelniami muzycznymi: Akademią Muzyczną we Wrocławiu, Akademią Muzyczną w Poznaniu, Akademią Muzyczną w Bydgoszczy i Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie.

Anna Czajkowska-Zimnicka

Dodatkowe informacje – na stronie https://amuz.edu.pl/